NATOLIŃSKA LECZNICA WETERYNARYJNA

ul. Belgradzka 3/U9

02-793 WARSZAWA

Specjalistyczna Lecznica dla Psów i Kotów .
Specjalistyczna Lecznica dla Psów i Kotów .
23.02.2018

Lecznica jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny i diagnostyczny.

Dysponujemy salą operacyjną wyposażoną w sprzęt pozwalający na bardzo bezpieczne i profesjonalne zniczulenie wziewne z pełną kontrolą parametrów życiowych operowanych pacjentów.Pacjenci od momentu przyjęcia na zabieg operacyjny do wybudzenia z narkozy znajdują się pod opieką specjalisty anastezjologa .

Szpital pooperacyjny jest monitorowany zarówno przez sprzęt i personel pozwalając na bezpieczne wybudzanie pacjentów po zabiegach.

Pracownia RTG wyposażona jest w Aparat wysokiej częstotliwości GIERTH® Power A200, oraz system bezpośredniej obróbki cyfrowej skanów, pozwalając na maksymalne skrócenie czasów naświetleń pacjentów oraz wysoką jakość uzyskanych zdjęć .

Pacjenci są monitorowani przy pomocy monitorów firmy SharnVet®-Cardell MAX 12, Mindray® iMEC8 VET. umożliwiające ciągły monitoring 5 najważniejszych parametrów oceniających stan układu oddechowego oraz układu krażenia ,ciśnienia krwi oraz temperatury.

Lecznica jest wyposażona w 5 pomp infuzyjnych pozwalających na precyzyjne podawanie płynów i leków infuzyjnych .

Dysponujemy 2 Unitami do narkozy wziewnej podczas zabiegów operacyjnych. Jeden z aparatów wyposażony jest w respirator z elektronicznie sterowanym i podgrzewanym układem pacjenta, pozwalając nam na prowadzenie zabiegów na klatce piersiowej przy kontrolowanym oddechu operowanego pacjenta.

Lecznica jest wyposażona w 4 punkty centralnie rozprowadzonej instalacji do ciągłej tlenoterapi, pozwalającej podawać zarówno pacjentom w szpitalu ,ambulatorium oraz gabinecie kroplówkowym i sali operacyjnej jednocześnie tlen.

Posiadamy kolumne endoskopową Fujinon®, Storz®, Stryker®, oraz najnowocześniejszą optykę sztywną firmy Storz® pozwalającą na przeprowadzanie zabiegów endo i arthroskopowych.

Pracownia USG wyposażona jest w Aparat USG Mindray z kolorowym Dopplerem.

W 2019 roku Laboratorium zostanie wyposażone w dwie wirówki do obróbki krwi pełnej, moczu, oraz przygotowania PRP(osocza wysokopłytkowego), IRAP służące do przygotowania materiału biologicznego i uzyskania autologicznej bogatopłytkowej surowicy wykorzystywanej w medycynie regeneracyjnej uszkodzonych stawów, ścięgien, powięzi, skóry.

Analizator hematologiczny  MINDRAY BC 5000-Vet® pracujący w oparciu o cytometrię przepływową, chemiczne barwienie, laser półprzewodnikowy ,fotometrię i impendację pozwalający na uzyskanie w ciągu 10 sekund wyników pełnej morfologii krwi kilkunastu gatunków zwierząt.

Analizartor biochemiczny Spotchem EZ  firmy Arkray oraz Skyla VB-1® firmy Lite-ON pozwalające na uzyskanie referencyjnych wyników badań biochemicznych krwi w ciągu 15 minut, a więc podczas wizyty pacjenta w gabinecie.

Własne Laboratorium analityczne pozwala nam na szybką diagnostykę i jeszcze bardziej celowaną terapię już podczas pierwszej wizyty.

Od 20 lat zajmujemy się wysokospecjalistyczną diagnostyką i leczeniem psów i kotów.

 zapraszamy smile